yurt dışı çıkış belgesi


Yazan: Şeyhmus Bozkurt - 11.01.2017 10:57:07

1989. 1991 yılı yurt dışı çıkış belgelerimi nasıl alabilirim ssk ya verilmek için yardımcı olabilirmisiniz .saygılar


Sponsor Reklam


Cevaplayan: Yaşar Gönenç - 11.01.2017 11:24:27
Sayın Şehmus Bozkurt
Giriş Çıkış Belgesi
Giriş-Çıkış belgeleri; Konsolosluklara, Askerlik Şubelerine, SSK, BAĞKUR, YÖK gibi kurumlara verilmek üzere vatandaşlarımız tarafından istenilen yurt dışına çıkış ve ülkemize tekrar giriş bilgilerini içeren belgedir.

GİRİŞ ÇIKIŞ BELGESİ ALABİLECEĞİNİZ BİRİMLER
- Hudut Kapıları Büro Amirliği (Adres: Muhsine Hatun Mah. Çiftegelinler Cad. No:29 Kumkapı/Fatih)
- Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü
- Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğü
- Tüm İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirlikleri

Giriş Çıkış belgesi talep eden vatandaşlarımızın kendisine ve kanuni temsilcilerine ( Noterden vekalet verilen şahıslar, 18 yaşından küçükler için anne veya babalarına, mahcurluların vasilerine vb ) ikamet ve giriş-çıkış yaptığı hudut kapısı fark etmeksizin verilecektir.
Giriş Çıkış sorgulamasındaki kayıtlar 01.01.1992 tarihinden günümüze kadar olan kayıtları kapsamaktadır.1992 yılı öncesi kayıtlara ulaşılamamaktadır.

Giriş Çıkış belgeleri bizzat kişilerin kendilerine veya kanuni olarak kişileri temsil eden vekillere verilecektir. Üçünü şahıslara kesinlikle belge ve bilgi verilmeyecektir.

Giriş Çıkış belgesi talebinde bulunan vatandaşlarımız dilekçelerinde, giriş-çıkış kayıtlarının talep nedenini, hangi yıllara ait giriş-çıkışlarını istediğini belirtecektir. Vatandaşlarımızın Giriş-Çıkış kaydı talebi yoğunluğa bağlı olarak müracaat ettiği iş günü içerisinde en seri şekilde sonuçlandırılacaktır.​
E-Devlet kapısına yeni bir hizmet daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde sisteme dahil olan "Yurda Giriş- Çıkış Belge Sorgulama" işlemleri Emniyet Genel Müdürlüğü` ne ait online hizmetler bölümünde yerini aldı. Bundan böyle Türkiye` ye giriş ve çıkış yapan yolcular tarafından talep edilen giriş - çıkış kayıtlarının, E-Devlet kapısı üzerinden verilmesi mümkün hale gelmiş oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü` nden yapılan açıklamada, "Türk vatandaşları ve ülkemizde ikametli olup 99 ile başlayan geçici T.C. Kimlik Kartı sahibi yabancılar, Türkiye` ye giriş ve Türkiye` den çıkış bilgilerine e-Devlet Kapısı üzerinden erişim sağlayabilecek." bilgisi verildi.

E-Devlet Kapısı sistemine dahil olabilmek için öncelikle şifre işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Şifrelerinizi en yakın PTT şubelerine giderek 2 TL karşılığında nüfus kağıdınızı göstererek yetkililerden teslim alabiliyorsunuz. E-Devlet sistemine kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekecektir. Sisteme giriş yapabilmek şifre işlemlerini tamamlamanız şarttır.


Konu İle Alakalı Soru veya Görüşlerinizi Buraya Yazın
Adınız Soyadınız

Konu İle Alakalı Soru veya Görüşleriniz

Resimdeki kodu kutuya yazın

Etiketler : Belge