Hizmet birleştirmesi ve Emekli İkramiyesi


Yazan: Furkan Bayuk - 25.5.2018 13:30:11

Memuriyette 24 sene gecırdım 1 sene de askerlık saydırdım 25 sene oldu. Bunun oncesınde skk ve bagkurum da var. Mıllı egıtım bana yazı gonderdı ve bırlestırmemı ıstedı o gunlerde onun ıcın de para odemek zorunda kalmıstım. suan toplam 31 yıl uzerınden emeklı maası alıyorum. Ancak ihrac edıldıgım ıcın emekli ıkramıyemı hızmet bırlestırmesı yuzunden alamadım. Sgk dava actım 1 senedır sonuc yok tabıkı.Bugun e devletımde EMEKLİ İKRAMİYE VE AYLIK FARKI GÖNDERİLDİ yazıyor. Bunun anlamı nedir ? Devletın emeklıye vermıs oldugu bın tl den bahsetmıyor bu sanırım. Benım emeklı ıkramıyem baglanmısmıdır ?


Sponsor Reklam


Cevaplayan: Yaşar Gönenç - 25.5.2018 14:01:34
Sayın Furkan Bayuk
GÖREVİNE SON VERİLENİN SSK`LI HİZMETİ VARSA EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDENMİYOR

- Memur görevden çıkarıldıysa, görevine son verildiyse, istifa etmişse emekli ikramiyesi ödenmesindeki kurallar ikiye ayrılıyor.

Birincisi: Memurun SSK`lı, Bağ-Kurlu hizmetleri yoksa, sadece memurluk hizmeti varsa emekli ikramiyesi ödeniyor.

İkincisi: Ancak, memurun SSK`lı, bağ-kurlu hizmetleri varsa, memurluk hizmetine emekli ikramiyesi ödenmiyor, bu durumda 1475 sayılı İş Kanunu Madde 14 hükmünün kuralları kıyasen uygulanıyor. Bu işlemler 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu Madde 89 hükmünde yapılan değişiklik sonucudur.Adaletsiz bir durum.Er geç bu sorunun çözülmesi gerekir.Bilginize


Cevaplayan: Furkan Bayuk - 6.6.2018 03:21:10
Peki 25 sene memurluk yaptım hızmet bırlestırmesi ustune ekletmemı Mıllı Egıtım den gelen dılekce ıle oldu onu bırlestırırken de bır suru para odedım.Sadece 25 sene ıcın alamam mı ?


2-) geri gorevıme ıade edılırsem alabılırmıyım ?


3-) SGK ya dava actım yaklasık 1.5 yıl oldu sonuc cıkmadı sonucu sızce ne olur ?

Göreve iade olursanız ikramiyeniz ödenir.Dava sizn lehinize sonuçlanırsa haklarınızı da alırsınız.
Yaşar Gönenç

Konu İle Alakalı Soru veya Görüşlerinizi Buraya Yazın
Adınız Soyadınız

Konu İle Alakalı Soru veya Görüşleriniz

Resimdeki kodu kutuya yazın

Etiketler : İkramiye