SGK HESAPLAMALAR


Sponsor ReklamlarSGK İŞLEMLERİNİZ İÇİN ÖNEMLİ VE GEREKLİ BAZI LİNK’LER
Sosyal Güvenlik Uzmanlarına en çok sorduğunuz sorulara, aşağıdaki link'lere girip, sayfada istenen bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizde hiçbir ücret ödemeden en güvenilir şekilde ulaşabilirsiniz
NE KADAR MAAŞ ALIRIM ?
SSK: http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim? - E-Devlet

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim

4/a, 4/b ve 4/c olarak bilinen tüm statüler için SGK emeklilik hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

https://emeklilik.hesaplama.net/


Emekli Maaşı ve İkramiye Hesaplama - bağlantı - Sgk

https://uyg.sgk.gov.tr/IkramiyeMaasHesapla4c/Welcome.do


Bağkur Emekli Maaşı Hesaplama - bağlantı - Sgk

https://uyg.sgk.gov.tr/WS...AYLIKGELIRHESAPLAMA4B/AylikHesaplaAction.do?


Sigortadan ne zaman emekli olabilirim

Emeklilik Hesaplama-SSK https://t.co/PtJFRyl6Cz
4/b Ne Zaman Emekli Olabilirim? - SGK
https://uyg.sgk.gov.tr/EMEKTARWEB/hakKazanma.do

Ana Sayfa - www.sadettinorhan.net - Emeklimatik

www.sadettinorhan.com/homepage1.aspx

https://emeklilik.hesaplama.net/
Evrak Takibini İzleyebilirsiniz 
http://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

CİMER - T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi

https://www.cimer.gov.tr/


İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

eviss.ivdb.gov.tr/
E V İ Ss - ENGELLİ VERGİ İNDİRİMİ. SORGULAMA SERVİSİ.

E-DEVLET ŞİFRESİ İLE GİRİŞ 
www.turkiye.gov.tr sitesine e-Devlet şifresi
ile girerek kişisel bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.Bu şifreyi 
2 tl karşılığı PTT den alabilirsiniz.Bu şifreyle sisteme girip ssk ve bağkur
hizmetinizi ve giriş tarihinize bakabilirsiniz
Yaşar Gönenç

http://www.calismadunyasi.com/issizlik-parasi-hesaplama.html

Engelli emekliliği 18 yaş şartı

Özürlü-engelli emekliliğinde yaş şartı yoktur ama sigortalılık süresi ile prim ödeme gün şartı vardır. 20.04.1982 sonrasında işe girenlerde de 18 yaşından önceki süreler prim hesabında dikkate alınır ama sigortalılık süresi bakımından dikkate alınmaz.

VERGİ İNDİRİM BELGESİ

01 Ekim 2008’de yürürlüğe girmesi nedeniyle bu tarihten sonra sigortalı olanlar için sakatlık vergi indirimi yerine Kurum Sağlık Kurulu‘nca verilecek rapora göre engelli erken emekliliği uygulaması yapılmaktadır.
1 Ekim 2008 tarihinden önce SSK'lı olarak çalışmaya başlamış engelliler erken emekli olabilmek veya vergi indiriminden faydalanabilmek için vergi indirim belgesi almak zorundalar.
TÜTÜN KOÇANI veya ÜRÜN SATIŞI
Ürün satışı yapmışsanız 1994/Nisan itibariyle prim kesintisi de yapılmış olmalıdır. Bu belgelerle birlikte bulunduğunuz ildeki SGK müdürlüğüne başvurursanız kesintilerinizin SGK hesabına geçip geçmediği araştırılır. Primler SGK hesabına geçmişse geriye dönük hizmet kazanabilirsiniz. Eğer prim kesintisi yapıldığı halde SGK hesabına geçmemişse dava açmanız gerekir. OĞLUNDAN AYLIK BAĞLANMASI
4/a (SSK) kapsamında emekli olan oğlundan anneye aylık bağlanabilmesi için her türlü kazanç ve irattan elde etmiş olduğu gelirin asgari ücretin net tutarından (1.450,91 TL’den) daha az olması ve diğer çocuklarından hak kazanılan gelir ve aylıklar hariç olmak üzere gelir ve/veya aylık bağlanmamış olması şartları aranıyor.
STAJ SİGORTASI Stajda   Çırak sigortasında kişileri emekli eden malullük, yaşlılık ve ölüm sigortalarına prim ödenmediğinden emeklilik açısından sigorta başlangıcı sayılmıyor.  Sigorta başlangıç tarihi; bu sigorta kollarına ilk defa çalışma süresi bildirilen(prim ödenen) gündür.
EMNİYET DE ÖĞRENCİ

Polis Akademisi ile fakülte ve yüksekokullarda, Emniyet Genel Müdürlüğü hesabına okuyan veya kendi hesabına okumakta iken Emniyet Genel Müdürlüğü hesabına okumaya devam eden öğrenciler ile Emniyet Hizmetleri sınıfında hâlen çalışmakta olanlar borçlandırılacaktır. Hâlen Emniyet Hizmetleri sınıfında çalışmayanlar ile vefat edenlerin dul ve yetimleri, bu haktan yararlanamayacaktır.

YETİM ÇOCUĞA ANNE VE BABADAN MAAŞ BAĞLANMASI
Anne ve babası 1 Ekim 2008 tarihinden sonra vefat eden yetim çocuğa, anne ve babası ister SSK’lı ister Bağ-Kur’lu, ister biri SSK’lı diğeri Bağ-Kur’lu olsun, yüksek olanı tam diğeri yarım olmak üzere iki maaş bağlanır. Anne ve babanın birisi Emekli Sandığına tabi diğeri SSK veya Bağ-Kur sigortalısı ise yine iki maaş bağlanır ve her iki maaş da tamdan ödenir. Anne ve babanın her ikisi de Emekli Sandığına tabi ise sadece yüksek olan tek maaş bağlanır.  Yazar : YAŞAR GÖNENÇ